Nowy pilot Kornickiego

Przed nami trzecia runda Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – INFO PRAS 22powiedział przed 28 Rajdem Karkonoskim Szymon Kornicki, zajmujący po dwóch eliminacjach drugie miejsce w klasie 5. – Startuję tutaj po raz trzeci i z tego co pamiętam, odcinki specjalne są bardzo szybkie i wąskie, miejscami dość dziurawe, o zmiennym tempie, najbardziej wymagające asfaltowe odcinki specjalne w polskich rajdach.
– Dodatkowo, na odcinku specjalnym rozgrywanym w Karpaczu bolesny może okazać się kontakt z mijanymi przez cały czas krawężnikami. Mimo to należą do moich ulubionych tras. W zespole nastąpiła zmiana i miejsce po mojej prawej stronie zajął bardzo doświadczony pilot Przemek Bosek. Przygotowując się do rajdu spędziliśmy na testach dwa słoneczne dni. Zgrywając się ze sobą przejechaliśmy ponad 150 kilometrów. Mam nadzieję, że również wraz Wojtkiem Pischingerem wypracowaliśmy dobry kompromis na tutejsze trasy zarówno pod względem ustawienia zawieszenia jak i doboru opon.

– Nie brakuje nikogo z naszych bezpośrednich rywali. Zapowiada się więc bardzo ciekawa walka i zamierzamy pokazać się jak z najlepszej strony podczas weekendu w Karkonoszach..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *