To będzie dla nas bardzo duże wyzwanie.

Rozegranym w czwartkowy wieczór, liczącym 3,24 km superoesem Lisboa, usytuowanym nieopodal Jeronimos Monastery, rozpocznie się 2014 Vodafone Rally de Portugal, czwarta eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Wśród 85 zgłoszonych załóg, po raz pierwszy na starcie staną uczestnicy Drive DMACK Fiesta Trophy. Seria rozpoczyna się więc od jednej z najbardziej wymagającej technicznie szutrowej rundy w kalendarzu.

-„Będzie to dla nas bardzo duże wyzwanie” – powiedział Szymon Kornicki, który wraz Przemkiem Mazurem poprowadzi Fiestę R2 z numerem 112. „Jesteśmy jedną z czterech tylko załóg, które nigdy tutaj wcześniej nie rywalizowały. Dla nas będzie to też pierwszy start w Mistrzostwach Świata. Bardzo ważne będzie dobre opisanie odcinków specjalnych. Dużo łatwiej będzie kierowcom, którzy już jechali na tych bardzo trudnych trasach i znają ich specyfikę i pułapki. Jesteśmy na pewno w gorszej sytuacji. My będziemy dopiero zbierać doświadczenia. Jak na razie po zapoznaniu wiemy tak bardziej mniej niż więcej jak trzeba jechać.

Z powodu ulewnych deszczów nie mogliśmy dokończyć wczorajszego zapoznania z trasą rajdu. Opady były tak obfite, że woda płynęła nawet ulicami Faro. Część oesów okazała się nieprzejezdna, samochody przejeżdżające przez water splash zanurzały się prawie do polowy drzwi, a woda przelewała się przez maskę. Jak ktoś marudził na ubiegłorocznym Rajdzie Polski, to zapraszam tutaj. Organizatorzy zapowiadają wprawdzie poprawę pogody podczas rajdu, drogi trochę podeschną, ale na trasie będzie generalnie błoto.

Odcinki specjalne sprawiły na mnie ogromne wrażenie. Wąskie, strome podjazdy i zjazdy, zupełnie inna charakterystyka i cała masa ślepych zakrętów przez szczyty. Mam nadzieję że udało się nam skonstruować dobre notatki. Tym bardziej że w tym błocie czeka bardzo dużo pułapek.

Ale już nie mogę się doczekać startu, aby stwierdzić, na ile odbiegając doświadczeniem będziemy w stanie szybko pojechać. Mniej będę patrzył na wyniki, a bardziej będę się starał być zadowolony z tego co robię i mieć satysfakcję, że gromadząc doświadczenia przyspieszamy sukcesywnie i jakoś się odnajdujemy na tym rajdzie”.

 .

2 thoughts on “To będzie dla nas bardzo duże wyzwanie.

 1. This post is very interesting but it took me a long time to find it in google.
  I found it on 20 spot, you should focus on quality backlinks building,
  it will help you to rank to google top 10. And i know how to help
  you, just type in google – k2 seo tips

 2. I read a lot of interesting content here. Probably you spend a lot of time writing, i know how to save you a lot
  of work, there is an online tool that creates high quality, SEO friendly posts in seconds, just search in google
  – k2seotips unlimited content

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *