Szymon Kornicki – Przemysław Bosek po Rajdzie Dolnośląskim

„Sytuacja na koniec sezonu, podczas którego mieliśmy wiele różnych przygód, tak się 73
ułożyła, że walka aż o dwa tytuły wicemistrzowskie i drugie miejsce w Citroen Racing Trophy miała rozegrać się właśnie podczas ostatniej eliminacji” – powiedział po rajdzie Szymon Kornicki.
„Warunki podczas rozgrywania pierwszego etapu były niezwykle trudne. Przelotne deszcze i jesienna aura spowodowały, że nawierzchnia dróg z mnóstwem liści była mokra i śliska, a na poboczach i cięciach bardzo dużo błota. Już na pierwszym odcinku specjalnym, na skrzyżowaniu, pociągnęło nas właśnie na mokrych liściach trochę dalej niż zamierzałem i uszkodzona chłodnica uniemożliwiła dalszą jazdę. Na szczęście serwis był jak zwykle dobrze przygotowany i mogliśmy wrócić do rajdu podczas drugiego etapu. Było to tym bardziej konieczne, bo rywale „stanęli na wysokości zadania” i….również nie ukończyli pierwszego etapu. Tak więc walka o tytuły została przełożona na drugi dzień. Podczas siedmiu sobotnich odcinków specjalnych wszystko zagrało i jechałem tak jak powinienem w zasadzie jechać przez cały sezon. Nie mieliśmy żadnych akcji, przygód, ratowań czy problemów technicznych. Konkurencję zostawiliśmy z tyłu zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej etapu, znajdując się raz na czwartym, piątym i dwa razy szóstym miejscu. Wygraliśmy wszystkie nasze klasyfikacje tego dnia i bez problemu dowieźliśmy cenne punkty, dające tytuły wicemistrzowskie w klasie 5 i klasyfikacji 2WD. Mogliśmy również świętować drugie miejsce w tegorocznym Citroen Racing Trophy.
Był to więc dla nas rajd skrajności. Po prologu byliśmy na czele klasyfikacji, w pierwszym
dniu wypadliśmy z rajdu, by podczas drugiego etapu wrócić i ponownie znaleźć się na czele w klasyfikacji dnia. Dziękuję całemu zespołowi za przygotowanie rajdówki do tego rajdu i za świetną pracę wykonaną w ciągu roku, sympatykom i wszystkim kibicom za doping i wsparcie”.
Fot. Robert Magiera rsmp.tv

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *