TRUDNA FINKA.

Szymon Kornicki – „Finlandia zaskoczyła nas niebywałą trudnością tras. Trzeba tam kilka razy pojechać, żeby się w to wszystko wczuć, żeby opanować. Nie zapominajmy, że był to dopiero mój czternasty rajd szutrowy w życiu, mam więc takie na nim doświadczenie, jak moi fińscy rywale z Pucharu na asfalcie. Ale nie było najgorzej. Gdyby nie awaria – padło uszczelnienie obudowy wału i wyciekł olej – mogło być czwarte, piąte, a jest ósme miejsce. Spadliśmy w klasyfikacji debiutantów o dwa miejsca. Ale wszystko jest kontaktowo. Generalnie bardzo ciężki rajd przejechany, doświadczenia zebrane. Myślę, że jeżeli za rok uda mi się tam wrócić, będę w stanie być trochę szybszy.

Moim założeniem na wszystkie tegoroczne rajdy do Mistrzostw Świata jest przede wszystkim ich ukończenie i dojeżdżanie do mety bez żadnych zbędnych przygód. Starty kosztują bardzo dużo, więc chcę każdy rajd po prostu przejechać i zbierać doświadczenia nawet kosztem tempa. Nie sztuką jest pojechać szybko dwa oesy, popisać się niewiadomo przed kim, zaliczyć kilka rowów, zostać gwiazdą na facebooku, a potem odbudowywać auto. Jestem świadom swoich ograniczeń, znam swoje miejsce w szeregu i wiem z kim mogę powalczyć i o co. Każda próba przyspieszania i napinania się mogła bardzo źle się skończyć. Realizowałem konsekwentnie swój plan, ale awaria troszeczkę mi w tym przeszkodziła.

Zostały nam dwa asfaltowe rajdy, więc żarty na bok, trzeba będzie powalczyć o powrót na czoło kwalifikacji debiutantów. I na tym się koncentrujemy. Myślami jestem już na Rajdzie Niemiec”.

 

 .

2 thoughts on “TRUDNA FINKA.

 1. An outstanding share! I have just forwarded this
  onto a friend who was conducting a little homework on this.
  And he actually ordered me breakfast because I stumbled upon it
  for him… lol. So allow me to reword this….

  Thank YOU for the meal!! But yeah, thanks for spending
  some time to discuss this matter here on your internet site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *