RAJD POLSKI KOLEJNYM WYZYWANIEM.

„Jest to jedyny rajd jaki znamy w naszym kalendarzu Mistrzostw Świata” – powiedział przed Rajdem Polski Szymon Kornicki. –„ Wiemy czego możemy na nim oczekiwać. Daje to pewien komfort psychiczny i spokój przed startem, jednocześnie będziemy musieli zmierzyć się z presją domowej imprezy, co dla zawodnika nie jest taką bardzo łatwą sprawą. Myślę jednak, że uda nam się sprostać temu wyzwaniu  i  fajnie pojechać w tych zawodach. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani, przeprowadziliśmy testy i treningowo wystartowaliśmy w Rajdzie Warmińskim. Co prawda nie obyło się bez przygód. Dwa razy udało mi się przybliżyć do limitu i myślę, że wiem w którym miejscu on się znajduje. I nie będę starał się go przekraczać podczas rajdu. Więc plan jest prosty – pojechać najszybciej jak potrafimy, ale bez żadnych problemów i błędów. Wtedy wynik przyjdzie sam.
Natomiast liczę się z faktem, że wszyscy uczestnicy pucharu będą cisnęli jak diabli i w wynikach będzie bardzo ciasno, a kandydatów do zwycięstwa kilku.
Odcinki specjalne są bardzo szybkie, porównywalne z fińskimi, ale bardziej piaszczyste i grząskie, szczególnie podczas drugiego przejazdu. Pewna część z nich jest oczywiście znana z poprzednich lat, jest to pewien nasz handicap, ale nie będzie miało to kluczowego znaczenia. Bo wielu chłopaków ma już tak duże doświadczenie, że potrafi przyjechać i sporządzić na tyle dobre notatki, że pojadą szybko i bez znajomości trasy. Może znam tylko więcej od nich miejsc na szybsze zakończenie rajdu.
Przemek Mazur – „Jest to rajd, który teoretycznie najlepiej znamy, ale w praktyce to tylko niewielką jego część. Doszły nowe próby zarówno w Polsce jak i na Litwie. Mniej może jest stresujący niż Portugalia, który był pierwszym rajdem do MŚ w naszej karierze i gdzie wszystko dla nas było nowe.
Patrząc z boku wydaje się, że jest to rajd, w którym mamy szansę na zdobycie największej ilości punktów. Ale nie możemy czuć tej presji, bo wtedy bardzo łatwo o popełnienie głupiego błędu, który pozbawiłby nas punktów. Bo tak naprawdę musimy patrzeć się nie z perspektywy tego jednego rajdu, tylko całego sezonu, który składa się z kilku eliminacji. Trzeba więc jechać szybko, ale kończyć imprezy, zbierając punkty i doświadczenia”.
Dziękujemy firmie PROSTO za stworzenie naszemu zespołowi limitowanej kolekcji ubiorów na Mistrzostwa Świata..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *